Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy jsou pro mě velice důležitou a příjemnou příležitostí nejen k prezentaci tvorby, ale i k setkávání s těmi, jimž jsou moje dílka určena - tedy s Vámi.

NEJBLIŽŠÍ:

plechaty---plakat.jpg

ZAJÍMAVÉ VÝSTAVY Z MINULOSTI:

vp-srn.jpg

plakat-vaclav-plechaty.png

Krásnou výstavu jsme měli s kamarádem Zdeňkem Vilémem ve Cvikově od 2. srpna do 8. září 2013.

up1.jpg

 

vystava_plechaty_pozvanka_dvojice.jpg

Velice vydařená byla výstava, kterou jsem měl od 19. dubna do 2. června 2013 v krásné výstavní síni Multifunkčního centra Brána Trojzemí v Hrádku nad Nisou.

Moc děkuji vedení Města Hrádek nad Nisou a Obecně prospěšné společnosti Brána Trojzemí za bezchybnou spolupráci - vystavuji zde už potřetí a vždycky se setkávám se stejnou vstřícností.

Děkuji také svým kamarádům, kteří mi pomohli s instalací výstavy, a v neposlední řadě všem návštěvníkům, kteří na výstavu zavítali nebo zavítají, protože bez nich by neměla smysl.

p1040660-m.jpg

 

 

Fotografie z vernisáže ZDE

 

Liberecký kraj a řezbář, grafik Václav Plechatý

pořádali adventní výstavu děl výtvarných dvojic

Václav Plechatý a kamarádi

 

ku.jpg

od 3. do 31. prosince 2012

ve všední dny 8.00 - 17.00,  pondělí a středa do 18.00

ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje

U Jezu 642/2a, Liberec 2

(snímky Mgr. Jiřího Langera z vernisáže ZDE)

 

 

pozvanka_plechaty.jpg

 

 

 

plechaty-drevene-plastiky.jpg

vystava.png

 

 

pozvan2.jpg

Od začátku prosince 2010 až do konce ledna 2011 jsem vystavoval své grafiky v Knihovně v Kostelci nad Orlicí.

Nejdelší výstava mých dílek trvala od dubna 2010 až do ledna 2011 v pobočce Banco Popolare v Liberci na tř. 1.máje 112.

 

vp-a-lubos-brett--1-.jpg--vp-a-josef-synek.jpg-----vp-a-jaroslav-kundrat.jpg

 

Nejprve jsem tu od dubna do října na několikrát prodloužené výstavě prezentoval své dřevěné plastiky a grafiky.  Výstava měla úspěch, a tak jsme se s ředitelem pobočky Michalem Gorcem dohodli na "přídavku" v podobě premiérové výstavy dvojic (ukázky na snímku, další viz FOTOGALERIE). Téměř tři měsíce tak měli návštěvníci možnost prohlédnout si moje společná dílka s jinými kumštýři, která jsem vystavoval vůbec poprvé. Jsem rád, že se lidem, kteří si sem našli cestu v hojném počtu, výstava líbila :-)

 

plechaty2.jpg

 

 

VELKÁ VÁNOČNÍ VÝSTAVA V KRAJSKÉ VĚDECKÉ KNIHOVNĚ V LIBERCI

plechatyknih.jpgPo celý prosinec 2010 jsem vystavoval grafiky, dřevěné reliéfy i sochy v moderní hale ve 2. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Je to velice zajímavý moderní otevřený prostor, v němž se nám, myslím, povedla docela pěkná instalace desítek dílek od malých ex-libris až po rozměrné dřevěné plastiky (viz FOTOGALERIE).


 

GALERIE CFA+H - CENTRUM BABYLON LIBEREC

 

 

vp1.jpgPodzimní výstava mých grafik a dřevěných plastik byla zahájena příjemnou a hojně navštívenou vernisáží v pátek 3. září 2010 v GALERII CFA + H v Centru Babylon v Liberci. Olda Veselý a Jindra Honzík tam o mně pronesli spoustu hezkých slov, nechyběla country kapela ani občerstvení - prostě - pěkně jsme si to užili (pár fotek už je k vidění ve fotogalerii VÝSTAVY a pracuje se i na filmové vizitce). Výstava skončila 14. listopadu 2010.

 

Byl jsem hlavně zvědav na reakci publika na mé nejnovější "kousky", kterých tu byla většina, a také na společná dílka s jinými výtvarníky (viz rubrika UKÁZKY TVORBY - DVOJICE ), která jsem vystavil vůbec poprvé. První ohlasy byly výborné, z čehož mám velikou radost.

Obrazek

V roce 2009 jsem Vám mohl nabídnout návštěvu výstavy na faře na náměstí Českých bratří 35/2 v Liberci. Pod názvem VÁCLAV PLECHATÝ - grafik a řezbář: JAK SE TVOŘÍ ORLOJ ji pořádaly sdružení Artefaktum.cz a liberecká Náboženská obec CČSH v rámci 6.ročníku společného regionálního projektu DOTEKY - PLOCHY POZNÁNÍ.

ObrazekNa velké výstavě v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi (26.6. - 28.9.2008), ale i předtím v Dobrušce, v Zábřehu na Moravě i jinde, jsem prezentoval hlavně dřevěné figury a reliéfy, zatímco na grafiku tam vybylo jen okrajové místo. A tak jsem rád, že jsem měl v roce 2009 příležitost vše napravit:

Od 19. května 2009  jsem totiž vystavoval až do konce září jen a jen svá grafická dílka, a to v prostorách Městského úřadu v Hrádku nad Nisou  pod názvem OBRÁZKY Z LÁSKY. Proč jsem výstavu nazval právě takhle?

Doufám, že ti, kteří ji navštívili, pochopili...  

Obrazek

 

           

 

Obrazek

Vernisáž je pro mě velký svátek. A pro ostatní asi taky, protože například v Hrádku nad Nisou přišli na vernisáž nejen moji kamarádi, rodina a fanoušci, ale i vedení města v čele s panem starostou Martinem Půtou (vpravo).

 

font size=

 

Náhledy fotografií ze složky Banco Popolare

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav

( Jarek Adam,Turnov, 10. 7. 2013 9:19)

Vážený mistře,om louvám se,že jsem ještě nepřijel pro Kostku,ale čeká
mne cesta na Pozemk.úřad a do baumaxu a při tom prázdninový režim zástupů ve službě,tak to všec hn o opořebuji proorganizovat a jakmile se vydám k Liberci,dám vědět a požádám o setkání.Díky Adam

Krásná výstava

(Hedvika, 6. 9. 2010 0:33)

Vernisáž byla moc příjemná a výstava je krásná - společná tvorba s jinými výtvarníky mne zaujala velice, právě tak štíhlé figury na stěně vpravo. Blahopřeji, Hedvika

Dobrý nápad

(Petr Slavík, 6. 5. 2010 15:31)

Oceňuju dobrý nápad banky,jak si zlidštit většinou strohé prostředí. Díla mistra Plechatého jsou k tomu jak stvořená!

Díky za dárek

(Jiří Rellich, 26. 4. 2010 1:00)

Návštěvou Vaší výstavy jsem si zpříjemnil svůj svátek. Díky Vám je Banco Popolare "bankou s lidskou tváří". Děkuji Vám i bance - je to výborný nápad uspořádat milou výstavu v prostředí, kde by to člověk nečekal. J.Rellich